״אחרי החגים״, הפנטסיה והמציאות

״אחרי החגים״, הפנטסיה והמציאות

אחרי החגים נתחיל דיאטה, אחרי החגים מתחילה ללמוד למבחן, אחרי החגים בטוח שאתלבש על נושא הזוגיות, אסדר, אצייר, אתלבש אחרת…
ועוד ועוד הבטחות למימוש פנטזיות נסתרות.
המשאלה שתקופה זו, של אחרי החגים, תביא התחדשות וימים של לידה מחדש, שנשאיר את הרע מאחור ונתחיל עם דף חלק ונקי.
ההפסקה שהחגים מייצרים משגרת היומיום, מזמנת לנו חלון גדול לקירבה גדולה, לאינטימיות כפויה בזוגיות. החופש ״מכריח״ אותנו לפתע, לדבר, לשוחח, לשתף, לחבק…ליצור תא זוגי וגם משפחתי אחר מזה שהשגרה הכתיבה.
נפתחת כאן הזדמנות נדירה של זמן פנוי ל״ביזבוז״ נעים של ביחד, נוצרות אפשרויות חדשות לקרבה מינית יותר. איננו עייפים מיום עבודה, ניתן להחליף את העייפות שבשיגרת היומיום בלילה ״בחוף אכזיב״ רומנטי, חדר מפנק במלון, וסתם התכרבלות נעימה משותפת מול סדרת טלויזיה…
לכאורה, זוגיות טובה.
ברם, ההזדמנות לאינטימיות עלולה גם לחשוף את הקשיים בזוגיות, השטחיות שזחלה אט אט, השיעמום בביחד, הויכוחים על ילדים/על כסף/על החמה שמתערבת ועוד ועוד.
בימי חול אנו מייצרים בדכ״ל שיגרה ״ברוכה״, אולי פסאודו-שגרה. אנו עובדים רוב היום, סידורים, חוגים, קניות, ילדים, ספורט ועוד. סוף היום מגיעים עייפים, ארוחת ערב לפעמים משותפת, חצי סדרת טלויזיה עד שנרדמים.
הרבה מהמיליםשאנחנו מחליפים במשך היום, הן מילים פונקציונליות, ״תלך, תביא, נסדר, נקנה, נשלח…״ מילים מילים שביניהם ותחתם הרבה שקט.
תקופת החגים פותחת צוהר ל״שקט״ שבין בני הזוג. כל מה שהסתרנו, טיאטאנו, החבאנו, מרחנו ושיטחנו את היחסים, נגלה בשקט של תקופת החגים.
זוג ש״גילה״ עד כמה קשה להיות אחד עם השני, עד כמה הקשר הפך רדוד ושטחי, עלול למצוא את עצמו במשבר עמוק עד כדי פרידה וגירושין.
הרבה שאלות מעט תשובות. יש דרכים לפתח זוגיות אחרת, זוגיות טובה.
אולם, לשם כך עלינו לעבור דרך. הדרך היא עבודה על עצמנו וגם וביחד עם בני זוגנו כשהמנצח הוא איש מקצוע, טיפול זוגי. העבודה תעשה במשך כל השנה. לא רק ב״חגים״. זיכרו, כמו שפרח זקוק למים ודשן כדי לפרוח, כך הזוגיות זקוקה להשקעה והשקיה עקבית כל השנה. זו הדרך היחידה שיכולה להבטיח לכם, שבשנה הבאה לא תפנטזו על ״אחרי החגים״…להיפך, לא תרצו שתקופה זו תסתיים.