תחומי מומחיות

דף הבית » תחומי מומחיות

תחומי מומחיות

העבודה בטיפול היא על תהליך משותף בו נבנה קשר אנושי, שמטרתו להיטיב, לרפא ולהצמיח את המטופל. בדרך המשותפת שלנו אני מבקשת להכיר את סיפור חייו של האדם, ההיסטוריה הבראשיתית שלו מבית ההורים, תוך היכרות עם הדמויות המשמעותיות שליוו שאותו אז. במהלך העלאת הסיפור צפות חוויות מציאותיות של האדם בחיי היומיום כמו, יחסים עם בן/בת הזוג, קשרים עם הילדים, קשיים במקום העבודה וכו’. הסיפור האישי ההיסטורי נרקם לתוך סיפור חייו המתהווה, וכך עולים דפוסים שלמד ומערכות יחסים שהפנים מהעבר. פעמים רבות ההיסטוריה המשפחתית, דפוסי קשר מופנמים מפריעים לו היום ולא מאפשרים לו לצמוח ולהגשים את שאיפותיו. בסיפור המשותף שנבנה בחדר הטיפול והסיוע של הייעוץ הזוגי, לומד האדם להפריד בין דפוסים מופנמים של העבר לבין תפישת מציאות מותאמת להווה. כך עולה הזדמנות לאפשר לאדם לבנות סיפור חיים אינטגרטיבי אישי, שיכיר בעבר על חסכיו וכאביו יחד עם תקווה ואמונה.

טיפול זוגי,מרכיב עיקרי במערכת יחסים מוצלחת הוא היכולת להבין את בן הזוג ולהרגיש מובן על ידיו. ללא הבסיס הזה, קשה לקיים משא ומתן מועיל או לעשות שינויים שיתאימו למצב.

למאמר המלא

טיפול אישיהטיפול האישי, הפסיכודינמי מתבסס על עקרונות הפסיכואנליזה, כפי שהציגם לפני יותר ממאה שנה זיגמונד פרויד, אך עקרונותיו התפתחו והועמקו  לאורך השנים.

למאמר המלא

טיפול בחרדההאדם בטיפול מתאר את תחושת החרדה כתחושה לא נעימה, תחושה עמומה של סכנה, מתח שפעמים רבות מלווה בסימפטומים גופניים כמו: דפיקות לב מהירות, קוצר נשימה, סחרחורת וגם ייתכן רעד בידיים ולעתים אף תחושה של יובש בפה. למאמר המלא

טיפול בדיכאון

אתה מרגיש שאין לך כוח יותר, ש”נשבר לך מהכל”, שנמאס ודי. הסיבות להרגשה רעה שכזו יכולות לנבוע מאכזבה קשה כתגובה לניתוק של קשר ארוך עם אדם קרוב, פיטורין, מותו של אדם קרוב אלינו, כישלון צורב בקריירה וכו.

למאמר המלא

הקשר האינטימי מתבסס על המיקוד בפני המטופל והמטפל באמצעות המצלמה.טיפול דרך סקייפ

המיקוד בפנים מאפשר הבחנה בפרטים קטנים, שלכאורה פעוטים, אך בפגישה רגילה בקליניקה – קשה להבחין בהם.

למאמר המלא

יחסי אמהות בנותמערכת היחסים בין אמהות לבנות היא ממש ה”אימא” של כל מערכות היחסים. זוהי אחת ממערכות היחסים הטעונות ביותר בחייהן של נשים, המקור הן לאהבה העמוקה ביותר שנשים חוות, הן לעמוק בכעסים שהן יודעות, ואפילו לשנאה.

למאמר המלא

ייעוץ זוגיהשאלה הנשאלת פעמים רבות באמצעות בני-זוג המגיעים לייעוץ זוגי הינה מדוע לאנשים מסוימים קשה יותר מאחרים לבסס מערכות יחסים זוגיות מספקות ומתמשכות.

למאמר המלא

חוסר חשק מינימהו חוסר חשק מיני? אני מגדירה חוסר או ירידה בעניין, בחשק המיני – כשאדם מאבד את התשוקה, את הסקרנות, בפנטזיות מיניות או בפעילות מינית שתוצאותיה הם סבל, בדידות וכמובן ריחוק בין בני הזוג.

למאמר המלא

קשיים בזוגיותתשובה מיידית היא: מין וממון. אלו נטו להוות את הזירה הגדולה שבה מתחולל ריב בין שני אנשים – מאבק על שליטה ועליונות ביחסים.

למאמר המלא

טיפול זוגי בתל אביבהרבה ממערכות היחסים מתחילות על רקע העיר. אם זה במקום בילוי או עבודה, או בקמפוס במסגרת הלימודים האקדמיים. מה קורה לאלה שנשארים בעיר להקים את משפחתם?

למאמר המלא

אני מזמינה אתכם להתקשר אלי לטלפון – 052-8614453 או מלאו את הפרטים ואחזור אליכם בהקדם

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.