טיפול דרך סקייפ

טיפול דרך סקייפ

טיפול אישי או ייעוץ פרטני וגם זוגי דרך תוכנת הסקייפ או דרך תוכנת ה face time, עלול להישמע מרתיע למדי. הרי תאמרו, איננו נפגשים בתוך החדר ונראה שממד האינטימיות שהוא כה הכרחי בפגישה טיפולית, ייעוצית, ייעדר. ובכן, הקשר האינטימי מתבסס על המיקוד בפני המטופל והמטפל באמצעות המצלמה. המיקוד בפנים מאפשר הבחנה בפרטים קטנים, שלכאורה פעוטים, אך בפגישה רגילה בקליניקה – קשה להבחין בהם. הפרטים הקטנים הללו, מאפשרים ליצור קשר עין קרוב ולאפשר שיחה אינטימית חמה דרך הסקייפ. בתחילה, כשעדיין לא רגילים למימד "המסך", השיחה עלולה להשמע קרירה, אולי מעט שיטחית, אך מניסיוני – כל זה קורה אך ורק דרך התחלת התקשורת החדשה.

דווקא המרחק הפיסי מהמטפל, תחושת הביטחון שאתה יושב במקום נוח ובטוח לך, יכולים להפחית את רמת החרדה שתוצאותיה פתיחות מרבית, פעמים אף יותר ממפגש טיפולי פנים אל פנים בקליניקה. אינני מנסה לטעון, שטיפול/ייעוץ דרך הסקייפ מחליף את המפגש הפיסי האינטימי בקליניקה איתי בטיפול פרטני או עם טיפול זוגי. אין ספק, שמפגש "אמיתי" ללא מסכים – עדיף.

ייעוץ או טיפול דרך סקייפ – טיפול פסיכולוגי פרטני וזוגי ממוקד דרך סקייפ או דרך ה-Face time

טיפול דרך סקייפ

ברם, טיפול/ייעוץ דרך סקייפ הוא אפשרות טובה עבור אדם או עבור זוג הנוסע לתקופת מה למקום אחר מרוחק, או שהמטפל נאלץ מסיבות שונות לעזוב – פרידה כזו אין בהכרח שתקטע את הקשר הטיפולי/ייעוצי. עדיין נשארת אפשרות המשך הקשר הטיפולי/ייעוצי גם דרך הסקייפ. בנוסף, ישראלים החיים בחו"ל, אלו שנאלצו או בחרו ב relocation השתקעות בארץ אחרת וזקוקים לשיחת ייעוץ/טיפול ממטפלת ישראלית, בעלת ההבנה התרבותית והמנטליות המוכרת ובעיקר, דוברת את השפה – יכולים לעשות זאת דרך הסקייפ.

מי עוד יכול להשתמש בטיפול זוגי/פרטני דרך הסקייפ?

לך/לכם המתגוררים במרחק מהמרכז, או שעסוקים בעבודה שעותרבות או שנאלצים להשאר בביתם מפאת מחלה/נכות… לכל אלו אני מציעה טיפול זוגי קצר מועד וגם ארוך טווח – באמצעות הסקייפ.

זקוקים לטיפול או לייעוץ זוגי במשבר הנישואין/זוגיות שלכם? צרו קשר עם איריס לרר רשף, מטפלת זוגית. בטלפון 052-8614453, או השאירו הודעה.

  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.