אודות איריס לרר-רשף – טיפול זוגי

דף הבית » אודות איריס לרר-רשף – טיפול זוגי

טיפול זוגי פסיכואנליטי

שמי איריס לרררשף ואני עוסקת שנים רבות בטיפול זוגי פסיכואנליטי ובטיפול פסיכותרפי אינדוידואלי. התמחותי היא בטיפול פסיכודינמי קצר מועד והן ארוך טווח.

אני מאמינה שאין טיפול אחד “נכון”. סוג הטיפול, הגישה, הדרך והאמצעים נקבעים לפי צרכי המטופלים. הוכשרתי כמטפלת בפסיכותרפיה דינמית אינדוידואלית מטעם אוניברסיטת חיפה ובטיפול זוגי פסיכואנליטי מטעם החברה הבינלאומית לפסיכואנליזה זוגית ומשפחתית (IACFP) International Association of Couple and Family Psychoanalysis.

במשך השנים עבדתי עם סוגי אוכלוסייה מגוונים והכרתי לעומק את מהות הבעיות, הקונפליקטים וההיבטים השונים של קשר שכל זוג חווה. שנים עבדתי במרכזים רפואיים בעיר ובפריפריות השונות שעסקו בבריאותהנפש כמו במרפאה לבריאותהנפש בביח רמבם בחיפה, שם פגשתי זוגות ויחידים והנחיתי קבוצות מטופלים. עבדתי במרכזי אלימות במשפחה כמו נעמת בחיפה, בהם פגשתי זוגות שחוו אלימות פיסית ו/או נפשית. הנחיתי קבוצות של נשים בנפרד ושל גברים בנפרד. עבדתי עם זוגות טרוםנישואין כמו גם עם אלו שביקשו גירושים טובים“. כן, אפשר. אפשר גם להתגרש ולהיפרד בצורה מכבדת, הגונה וישרה.

הדרכתי סטודנטים לעבודה סוציאלית העוסקים בטיפול פסיכותרפי בביח רמבם בחיפה וכן הדרכתי וייעצתי לצוותים רפואיים ופרא רפואיים בתחומי אלימות במשפחה בקופתחולים כללית מחוז חיפה והצפוןבמקביל לעבודתי במקומות ציבוריים טיפלתי בקליניקה פרטית בחיפה והענקתי טיפול זוגי בתל אביב לזוגות וטיפול ליחידיםבמשך השנים התפתחתי מקצועית ואישית והרחבתי את הטיפול והייעוץ גם לטיפול פסיכואנליטי בזוגות ומשפחות, וגם לטיפול בדיכאון ולטיפול בחרדהתחום הטיפול הזוגי והייעוץ הזוגי הפסיכואנליטי הינו תחום חדש יחסית ומפותח בעיקר בדרוםאמריקה, ארצות הברית ובאירופה בעיקר באנגליה, איטליה, ספרד ויש התחלות במספר נוסף של מדינותכיום, אנו בארץ מתפתחים בנושא ומגלים תובנות משל עצמנו.

באופן שבו אני התפתחתי מקצועית ואישית, האמנתי אז שכדי להיות מסוגל/תלחיות בשניים, על האדם ללמוד לחיות, להבין, לקבל ולהתמודד עם עצמו, אישיותו, ההיסטוריה המשפחתית שלו והדפוסים החוזרים שהוא חווה. חשבתי שרק אחכ מועד הפן הזוגי מגיע. כעבור שנים השתנתה ראייתי בנושא הזוגיות ובעיקר מהות הקשר הזוגי, והבנתי כי פעמים רבות ניתן ואפילו רצוי לעבוד על הפרט בתוך הזוגכוונתי, שההתפתחות האישית יכולה לצמוח מתוך ההיבטים הזוגיים פעמים אף בעצמה גדולה יותר מטיפול פרטני לכשעצמובד בבד, לפעמים אבחר לעבוד עם כל אחד מבני הזוג בתוך הטיפול ואחכ לעבוד איתם ביחד. בהבנותי, אני משתמשת בחומרים בפסיכואנליטיים על מנת לאפשר יצירת קשרים עמוקים יותר בין בני זוג שיאפשרו להם מגע אמיתי וחי יותר עם החלקים הלאמודעים שכל אחד מביא כ״נדוניה״ מהעבר, העלולים להיות הרסניים לבניית קשר אינטימי בוגר ובריאכתבתי מספר מאמרים בהרחבה והעמקה עם הבנות פסיכואנליטיות, (ניתוח הספר רצות עם זאבים, פינקולה אסטס 1984 פרס כתיבה מטעם אוניברסיטת חיפה 1999 ; ניתוח הספר שתהיי לי הסכיןדוד גרוסמן 1998, “שיחות” 2004). ומאמרים נוספים שחלקם ניתן לקרא בהמשך האתר.

נכחתי ואף הרציתי בכנסים בינלאומיים העוסקים בטיפול הזוגי הפסיכואנליטי (“The Unconscious World of the Ccouple”. Tavistock center for couple relationships. London 2011; “The psychoanalyst in front of families and couples of the 21 st century:new technical challenges. AIPCF Padova, 2012). בשנים האחרונות אני עובדת בעיקר בקליניקה הפרטית שלי בתא עם מיקוד בטיפול הזוגי הפסיכואנליטי על כל היבטיוהקליניקה שלי ממוקמת בתלאביב ומגיעים אלי מתוך העיר, מהפריפריה ומערים רחוקות יותר, כיון שדרכי הגישה והחניה נוחים. ניתן להגיע בקלות הן ברכב ציבורי, רכבת או באופן פרטי.

אפשרות לפגישה באמצעות ZOOM, SKYPE
הטיפול בעברית ובאנגלית

tavi
logo1psu
333
haifa

הגישה הטיפולית שלי

העבודה בטיפול היא על תהליך משותף בו נבנה קשר אנושי, שמטרתו להיטיב, לרפא ולהצמיח את המטופל. בדרך המשותפת שלנו אני מבקשת להכיר את סיפור חייו של האדם, ההיסטוריה הבראשיתית שלו מבית ההורים, תוך היכרות עם הדמויות המשמעותיות שליוו שאותו אז. במהלך העלאת הסיפור צפות חוויות מציאותיות של האדם בחיי היומיום כמו, יחסים עם בן/בת הזוג, קשרים עם הילדים, קשיים במקום העבודה וכו’.
הסיפור האישי ההיסטורי נרקם לתוך סיפור חייו המתהווה, וכך עולים דפוסים שלמד ומערכות יחסים שהפנים מהעבר. פעמים רבות ההיסטוריה המשפחתית, דפוסי קשר מופנמים מפריעים לו היום ולא מאפשרים לו לצמוח ולהגשים את שאיפותיו.
בסיפור המשותף שנבנה בחדר הטיפול, לומד האדם / הזוג, להפריד בין דפוסים מופנמים של העבר, הכוונה לאלו הלא-מודעים, לבין תפישת מציאות מותאמת להווה. כך עולה הזדמנות לפרט ולזוג, לבנות סיפור חיים אינטגרטיבי אישי וזוגי , שיכיר בעבר על חסכיו וכאביו יחד עם תקווה ואמונה לעתיד אופטימי הרבה יותר.

אני מזמינה אתכם להתקשר אלי לטלפון – 052-8614453 או מלאו את הפרטים ואחזור אליכם בהקדם

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.